Práškové lakování
Moderní technologie na protikorozní úpravu kovů.
Poplastování
Vynikající antikorozní ochrana do agresivního prostředí.

Povrchová úprava technickým plastem PPA.

Provádíme poplastování technickým plastem PPA .Jedná se o novou technologii v oblasti povrchových úprav materiálů zejména pro výrobky vystavené vysokému mechanickému namáhání a vlivům počasí. PPA je prvním termoplastickým nátěrem určeným pro dlouhodobě nákladově efektivní ochranu kovů. PPA 571 ES je vyroben na bázi kyselin modifikovaných polyolefinů, proto je bezhalogenový s nízkým obsahem škodlivin při hoření.

PPA 571 ES je odolný vůči praskání, nepříznivým povětrnostním podmínkám, soli, čistícím prostředkům a typickým škodlivinám v ovzduší. Materiál má vynikající přilnavost k lakovanému povrchu bez nutnosti používat základní nátěry. Uvedené vlastnosti nedovolí při dlouhodobém použití pod vodou ulpívání vodních řas a jiných škodlivých povlaků.

PPA odolává prudkým výkyvům teplot, UV záření a abrasivním vlivům. Tyto vlastnosti lze s úspěchem využít v oblasti stavebního zámečnictví k ošetření zábradlí, oplocení a podobně nebo při výrobě kovového zahradního nábytku. Další z oblastí použití PPA je sanitární a zdravotnická technika.

PPA odolává vlhkosti a chemickým čistícím prostředkům. Jeho povrch je možné dezinfikovat a je antibakteriální. PPA je jeden z výrobků nejšetrnějších k životnímu prostředí. Neobsahuje TGIC,VOC,těžké kovy,ftaláty ani halogeny.

Prostředí vhodná pro použití PPA.
1. častá změna teplot
2. UV záření
3. prašné,mokré nebo solné prostředí

Výhody oproti PVC
1. nízká toxicita
2. bez změkčovadel,chlóru a halogenů
3. elastický i v horkém počasí
4. odolává nízkým teplotám až -78°C

Příklad využití PPA ve světě.

Mostní konstrukce ve Španělsku. Zelené součásti upravené PPA jsou po 12-ti letech stejné. Červené zábradlí upravené polyesterem bylo nutné třikrát opravit. Vpravo je vidět detail konstrukce, kde byla záměrně část nenalakována. Jak je vidět koroze ani za 12 let nepokračuje.

Následující přílohou je výsledek nezávislého testu SGS Belgium. Zejména pak jeho závěry ve smyslu životnosti nátěru, kterou lze očekávat více než 10 let. Rapport_SGS.pdf

dolaktrade.cz